Інтернет магазин жіночої білизни Chulochki.com.ua
Кошик
0

Історія виникнення корсета або як мінялась мода

Історія виникнення корсета або як мінялась мода

  Для початку розберемося з визначенням, що ж таке корсет - це найважливіший предмет жіночого костюма, який має вигляд широкого пояса з вшитими в нього пружними пластинами, завдяки яким він туго охоплює нижню частину грудної клітини і живота, для додання фігурі необхідних форм і рельєфного силуету.
Мабуть, почнемо з історії виникнення корсета - як елемента жіночого гардеробу,щовиник ще з часів давньогрецької та мінойської культури, як відомо з мінливою модою на жіночий обрис тіла, змінювалася і його форма. Спочатку корсет виглядав як шкіряний пояс, який носився на грудях або під грудьми і його призначенням була підтримка бюста. Але на початку XIX століття на зміну легким тканинам - приходять помпезні наряди з підкресленою штучністю, за рахунок чого і змінюється крій. Він ускладнюється з додаванням залізних і дерев'яних брусків, які розміщуються між грудними залозами, для значного коригування жіночих форм. Так само дана модель ускладнюється шнурівкою, яка призначена для моделювання осиної талії і додання жіночим формам силуету,що нагадує пісочний годинник.
Мода на корсети настільки спіткала всіх жінок, що без нього ходити було навіть непристойно. Жінки, які не використали цей аксесуар - вважалися погано вихованими і не одягненими. Навіть чоловіків не обійшла тенденція шнурувати себе в корсет, для додання своєму тілу подтянутости і формування стрункої постави.
Божевільна популярність корсетів мала й іншу сторону медалі, - вона несла непоправну шкоду здоров'ю. Жорсткий каркас і занадто затягнута шнурівка, настільки сильно стискали грудну клітку - значно скорочуючи розмір легень,що дихання ставало більш утрудненим. У деяких випадках ситуація доходила до абсурду, від чого модниця ламала собі ребра або ж відбувалося зміщення органів. Самі посилені корсети носили пані вікторіанської епохи, наприклад відома Скарлет О'Хара з твору «Віднесені вітром» М. Мітчелл, охоплення талії якої дорівнювало всього 45 см.
Яким чином змінювалися модні тенденції корсета, як коригуючого аксесуара, можна відстежити по роках. Моделі 1820-х років епохи ампір ( «імперський стиль») - відрізнялися більш високою лінією грудей і заниженою талією. В середині 20-х років талія поступово починає опускатися, але груди,як і раніше залишаються завищеними, це серйозна відмінність від моделей 1810 року, де груди буквально мали місце під підборіддям, а тіло корсета було настільки довгим, що могло не тільки підтримувати живіт, але і видозмінювати стегна.
З появою корсетів, а так само нижньої білизни можна спостерігати за модою епохи романтизму на жіночі сукні. Дивлячись на корсет, який формує силует двох конусів, повторюючи вид пісочного годинника, впроваджується мода на дуже вузьку талію, обсяг якої був в межах 45-48 см. при зрісті 160 см. Необхідно врахувати той факт, що величезний масштаб спідниці, також візуально зменшував талію і робив її ще більше ляльковою. Для шнурування, в виріб встановлювали петлі ,виточені зі слонової кістки та інших унікальних матеріалів, що надавало дорожнечі і незвичайності даному творінню.
У 1830-х роках змінюється стилізація фасону, груди опускаються на порядок нижче, лінії стають плавнішими, відсутні конусоподібні форми. Корсети до 1840-х років обов'язково мали бретельки, для утримування його на місці, так як модель все ще залишалася з завищеною талією, і корпус не міг самостійно триматися.
Спочатку корсети в жіночій моді були створені не тільки як основа під плаття, але і мали коригувальні властивості, тому навіть на дітей одягали виріб (як на хлопчиків, так і дівчаток) для підтримки тіла і формування постави. Тільки у дівчаток у віці 12 - 14 років корсет міг змінюватися, приймаючи обрис жіночої фігури. Жодна модниця не обходилась без нього, тому що саме жіноче тіло вважали більш аморфним,не підтягнутим, що вимагало обов'язкової форми і естетики.
Моделі виробів XIX ст. виглядають інакше, у них візуально витончена талія, за рахунок певного «S» образного вигину і пишною низькою грудей з широкими стегнами, де активно використовують накладки для додання додаткового обсягу.
З тих пір пройшли численні зміни і метаморфози, а корсет залишається не менш модним і актуальним. Він є класичним атрибутом жіночого гардеробу не тільки завдяки збереженим середньовічним гравюрам (на яких їх затягування нагадує болісну муку), але і старанням видатних модельєрів сучасності. На сьогоднішній день існує величезний вибір, починаючи від класичних моделей і закінчуючи романтично - мереживними ультрасучасними видами.

12.05.2018
0
1287